Klubmodul henter siden
Generalforsamling 2026
Tilmeldingsfrist er overskredet

Indkaldelse til ordinær generalforsamling i

Roskilde TRI 2026

Kære medlemmer

Bestyrelsen har fornøjelsen af at indkalde til årets ordinære generalforsamling i Roskilde TRI. Det er her, vi sætter retningen for klubben, kigger på økonomien og vælger dem, der skal tegne klubben det kommende år.

Tid og sted:

  • Dato: Onsdag d. 25. marts 2026 
  • Tid: Kl. 18.30
  • Sted: FysioDanmark, Københavnsvej 170, 4000 Roskilde 


Tilmelding: Af hensyn til planlægning beder vi om tilmelding (ikke et krav) via klubmodul senest 23 marts 2026 her:

Bemærk: Der serveres kildevand, sodavand og lidt snaks. Desuden har bestyrelsen indgået en god aftale med ”Bagels to Eat” her i Roskilde, så der vil være ½ bagel pr. person. Ønskes kaffe eller te, skal dette selv medbringes.


Dagsorden: RoskildeTriGeneralforsamling2026Dagsorden.pdf

 

Forslag og bilag

Forslag fra medlemmer, som ønskes behandlet, skal være formanden i hænde senest den 20. marts 2026Info@roskildetri.dk.


Bilag 1 - Roskilde Tri - Generalforsamling 2026 - Bilag 1.pdf
 Vi har vedhæftet et uddybende oplæg vedrørende kontingent (Bilag 1), så alle kan orientere sig i de foreslåede modeller (Flat rate vs. Differentieret kontingent) inden mødet.

Bilag 2 - Roskilde Tri - Generalforsamling 2026 - Bilag 2.pdf
 Et oplæg til vedtægtsændring ang. medlems minimums alder.

Bilag 3 - Roskilde Tri - Generalforsamling 2026 - Bilag 3.pdf
 Er ang. vedtægtsændring ang. præcisering af valgperiode for revisor og suppleant.


Vedtægter Vedtægter for Roskilde TRI 2016.pdf


Vi glæder os til at se en masse medlemmer til en hyggelig aften!


Med venlig hilsen, 
Jimmy Bratejka Formand, Roskilde TRI

Tilmeldte
22 /80
Tilmeldingsfrist
23.03.2026
Tidspunkt
25.03.2026 kl. 18.30 - 25.03.2026 kl. 21.00
Sted
Fysio Danmark
Pris
0,00 kr.
Du har efterfølgende mulighed for selv at rette din tilmelding eller afmelde dig, under 'Mine tilmeldinger'